Ostrzeżenia

Ostrzeżenia meteorologiczne - burze

Burze
Stopień: 2
Prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 4 cm.
Uwagi: Ze względu na dynamiczną sytuację stopień ostrzeżenia może ulec zmianie.
Ważne: Od: 2024-06-21 19:00 Do: 2024-06-22 08:00.

xdgANk0cWb7V24MAAAAAElFTkSuQmCC

Propozycja dla osób aktywnych społecznie

Pomorska Fundacja Rozwoju, Kultury i Sztuki z Torunia wspiera osoby, które już działają lub chcą działać społecznie. W tym celu utworzono w Fundacji Ekspercki Zespół Wolontariuszy (EZW), czyli przestrzeń dla osób, które swój czas i doświadczenie poświęcają na rzecz rozwijania społeczeństwa obywatelskiego w naszym województwie. Pierwszy nabór do zespołu odbył się w ubiegłym roku, a teraz, od 15 kwietnia do 10 czerwca 2024 roku trwa drugi nabór.
Co oznacza udział w „eksperckim zespole wolontariuszy”?
* przede wszystkim to możliwość spotkań i współpracy w grupie osób aktywnych społecznie w dużych i małych miejscowościach województwa, a do tego:
* kilka ciekawych szkoleń rozwijających umiejętności związane z aktywnością społeczną, m.in. o tym jaki pisać wnioski, jak korzystać z inicjatywy lokalnej, jak angażować mieszkańców wokół funduszu sołeckiego, jak wykorzystać narzędzia partycypacji obywatelskiej,
* koleżeńska i profesjonalna pomoc przy realizacji własnych inicjatyw i pomysłów,
* a także środki finansowe na przeprowadzenie tych przedsięwzięć, a więc w tematyce i obszarach, w których działają uczestniczki i uczestnicy zespołu.
W 2024 roku cykl udziału to czas od połowy czerwca do grudnia br. w terminach uzgodnionych z uczestnikami. Uczestnictwo we wszystkich propozycjach Fundacji jest bezpłatne. Dlatego jeżeli działasz, lub chcesz działać społecznie, dołącz do fundacyjnej grupy, zdobądź nowe umiejętności i realizuj własne pomysły! 

Co musisz zrobić?
Wypełnić zgłoszenie udziału do poniedziałku, 10 czerwca 2024 roku.

Jakie są warunki udziału?
* działasz jako społecznik/wolontariusz w województwie kujawsko-pomorskim oraz
* chcesz przystąpić do „eksperckiego zespołu wolontariuszy”, aby rozwijać się, poznawać innych aktywistów i działać!
Więcej informacji o przedsięwzięciu Fundacji znajdziesz na stronie internetowej lub pisząc na adres fundacja@fundacja-torun.pl.

Pobierz plakat:

 

  • Plakat informacyjny

« wstecz