Ostrzeżenia

Ostrzeżenia meteorologiczne - burze

Burze
Stopień: 2
Prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 4 cm.
Uwagi: Ze względu na dynamiczną sytuację stopień ostrzeżenia może ulec zmianie.
Ważne: Od: 2024-06-21 19:00 Do: 2024-06-22 08:00.

xdgANk0cWb7V24MAAAAAElFTkSuQmCC

Karta Seniora dostępna już dla naszych Seniorów

W dniu 18 czerwca 2024 roku w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK” odbyła się uroczysta inauguracja Programu Gmina Przyjazna Seniorom - Ogólnopolska Karta Seniora. Jest to program, który za pomocą wspomnianej Karty upoważnia posiadających ją Seniorów z terenu naszej gminy do korzystania z systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień oferowanych przez Partnerów Programu w całej Polsce.
Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotrowi Wiśniewskiemu oficjalnego certyfikatu potwierdzającego, że Miasta i Gmina Dobrzyń nad Wisłą została oficjalnie Gminą Przyjazną Seniorom. Przekazania dokumentu dokonał Pan Marek Pilch Ambasador „Głosu Seniora” i Zdrowego Stylu Życia,  który przedstawił również zgromadzonym w sali Seniorom szczegółowe informacje na temat programu i samej Karty Seniora.
Następnie z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotra Wiśniewskiego i przybyłej na uroczystość Poseł na Sejm RP Anny Gembickiej pierwsi seniorzy  uroczyście odebrali swoje karty seniora. Na scenę zaproszono również przedstawicieli firm honorujących Kartę Seniora, którym wręczono potwierdzające ten status certyfikaty.  
Na terenie gminy Dobrzyń nad Wisłą swoje partnerstwo w programie do chwili obecnej zgłosiły:
- Bistro „Zwijka” 
- „Gospoda Pod Rumianym Jabłkiem”, „Gospodarstwo Agroturystyczne Pod Zachrypniętym Kogutem” 
- „Victoria- Sale Bankietowe” 
- Dobrzyński Dom Kultury
- Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki”
Kolejnym punktem uroczystości była prelekcja „Bezpieczny Senior Stop Manipulacji - nie daj się oszukać” przedstawiona przez Pana Marka Pilcha. Jest to ogólnopolska kampania edukacyjna, której celem jest zwiększenie świadomości  seniorów w temacie różnego typu oszustw i informowaniu ich o tym jak nie dać się oszukać. 
Na zakończenie krótkie występy artystyczne zaprezentowali seniorzy z zespołów „Senioretro” i  „55 +”.


Ogólnopolską Kartę Seniora można uzyskać bezpłatnie w Urzędzie Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą, pok.32, po uprzednim wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

PRZYDATNE LINKI:

  1. strona internetowa "Głos Seniora"- https://glosseniora.pl/
  2. mapa z gminami - partnerami programu - https://glosseniora.pl/miasta-przyjazne-seniorom/
  3. pełna lista firm z całej Polski oferujących zniżki z Ogólnopolską Kartą Seniora - https://oks.glosseniora.pl/pelna-lista-firm-oks/

Pobierz pdf: