Ostrzeżenia

Ostrzeżenia meteorologiczne - burze

Burze
Stopień: 2
Prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 4 cm.
Uwagi: Ze względu na dynamiczną sytuację stopień ostrzeżenia może ulec zmianie.
Ważne: Od: 2024-06-21 19:00 Do: 2024-06-22 08:00.

xdgANk0cWb7V24MAAAAAElFTkSuQmCC

Kościół pofranciszkański

Kościół pofranciszkański - a następnie kościół parafialny. Został wzniesiony w latach 1279-1316. Jego budowę rozpoczął Konrad Mazowiecki, a dokończył jego syn Ziemowit w 1316 roku. Tak jak i całego Dobrzyń nad Wisłą, również jego dzieje, a głównie zniszczenia, łączą się z historycznymi zawieruchami. (...)

Kościół Mieszczan Dobrzyńskich

Kościół Mieszczan Dobrzyńskich - resztki muru po kościele mieszczan dobrzyńskich, pod wezwaniem Św. Krzyża, znajdują się przy ulicy Farnej prowadzącej na Górę Zamkową. Był to duży murowany kościół, który posiadał sześć ołtarzy. Pośrodku kościoła umieszczony był duży krzyż (...)

Góra Zamkowa

Góra Zamkowa - stał tu Zamek Braci Dobrzyńskich. Niestety w sierpniu 1409 roku zamek został oblężony przez Krzyżaków. Na wezwanie poddania się załoga zamku odmówiła. W odpowiedzi Krzyżacy otoczyli zamek i otworzyli ogień z armat powodujący poważne uszkodzenia w murach. Po trzydniowej walce Krzyżacy zdobyli zamek, mordując całą ludność. (...)

Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki

Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki zlokalizowane jest przy ul. Licealnej 1a w Dobrzyniu nad Wisłą. Jest to obiekt wielofunkcyjny, przystosowany do organizowania imprez sportowo - rekreacyjnych oraz zajęć treningowych. Obiekt położony blisko doliny Wisły. Jej pagórkowaty teren pozwala na efektywne kształtowanie cech motorycznych. (...)

Astrobaza

Astrobaza - została otwarta i oddana do użytku w dniu 7 grudnia 2011. Powstała ona w ramach projektu „Astrobaza” zakładającego budowę sieci obserwatoriów astronomicznych w województwie kujawsko-pomorskim. Jest ona jedną z 14 astrobaz, które powstały w województwie kujawsko-pomorskim z inicjatywy Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. (...)

Wiślana Trasa Rowerowa

Wiślana Trasa Rowerowa w województwie kujawsko-pomorskim biegnie po obu brzegach Wisły, na odcinku od krańca województwa mazowieckiego w okolicach DOBRZYNIA NAD WISŁĄ i Włocławka, do granicy województwa pomorskiego w pobliżu Grudziądza i Nowego. Długość prawobrzeżnej części szlaku wynosi 212 km, lewobrzeżnej- 238 km (...)

Miejscowość Chalin

Chalin - miejscowość położona nad jeziorem Chalińskim, które zajmuje powierzchnię około 124 ha. W 2004 roku w jego wschodniej części wybudowano pomost. To idealne miejsce do zażywania spacerów w spokojnej okolicy, ale także wędkowania. W pobliskim Popowie (2 km od Chalina), urodził się przywódca Solidarności, laureat Pokojowej Nagrody Nobla i prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Lech Wałęsa. (...)

Miejscowość Dyblin

Dyblin - leży 5km na północny zachód od Dobrzynia nad Wisłą. Mieści się tu dwór zbudowany w pierwszej połowie XIX wieku w stylu późnoklasycystycznym. Dwór położony jest w centralnym miejscu założenia dworsko-parkowego, które zajmuje aż 11ha. Klasycystyczna forma zachowała się w postaci reprezentacyjnej fasady północnej (...)

Miejscowość Grochowalsk

Grochowalsk - wieś ta leży około 8 km na północny zachód od Dobrzynia nad Wisłą. W jej centralnym miejscu znajduję się drewniany kościół p.w. Podwyższenia Świętego Krzyża.W XIX wieku spisano w oparciu o głoszoną tradycję, że świątynię postawił Wojciech Grochowalski z Grochowalska, po klęskach wojny północnej, w 1707 roku. Inni historycy z kolei (...)

Miejscowość Płomiany

Płomiany - wieś leży 4 km na północ od Dobrzynia nad Wisłą. Znajduje się tutaj dziewiętnastowieczny dwór murowany z cegły w stylu klasycystycznym z frontem zwróconym ku zachodowi. W tym samym czasie co dwór, powstał także park (...)

Kościół w Mokowie

Kościół w Mokowie - w oddalonym od  Dobrzynia nad Wisłą o około 6 km Mokowie znajduje się kościół parafialny p.w. Świętej Trójcy z 1938 roku. Wcześniej w miejscu tym, stał drewniany kościół z 1699 roku, który został spalony w 1915 roku. W obecnej świątyni na szczególną uwagę zasługuje obraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy (...)

Skatepark w Parku Miejskim w Dobrzyniu nad Wisłą

Skatepark w Parku Miejskim - powstała w 2020 roku infrastruktura jest miejscem, w którym w aktywny sposób można spędzić czas wolny. Oprócz skateparku, który jest wyjątkową atrakcją dla dzieci i młodzieży, szczególnie tej, która lubi sporty wyczynowe, została również zagospodarowana przestrzeń (...)

Przystań nad Wisłą w Dobrzyniu nad Wisłą

Przystań nad Wisłą - piękne widoki, a przede wszystkim wybudowana infrastruktura, w postaci dużej altany, krąg ogniskowy, oraz boisko do gry w siatkówkę, zachęcają do spędzenia wolnego czasu właśnie nad Przystanią. Jest to również idealne miejsce dla rybaków oraz miłośników rowerów (...)